Notebook Batarya LG

0533 704 45 43 Hemen whatsapp üzerinden cihazınızın marka modelini göndererek Notebook batarya LG veya diğer markalar için pil fiyatı alabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarınızın pili zamanla işlevini yitirebilir. Sürekli dolup boşalan pilin bir ömrü vardır. Ve uzun süreli kullanımdan sonra pil daha kısa sürelerde tükenmeye başlar. Pili bitik bir bilgisayar elektrik kesintisi veya ani adaptör sökme takmadan zarar görebilir. Pilsiz bilgisayarın en önce diski zarar görür ve önemli datalar disktedir. Notebook batarya satışımız LG markasına özel değildir. Her marka ve model bilgisayara göre notebook bataryası satışımız vardır. Notebook batarya LG için bizden fiyat alabilirsiniz.

Notebook batarya fiyatları için cihazınızın tam modeli ve eğer duruyorsa pilinizin net fotoğrafını gönderebilirsiniz. Bu bilgilerle size net veya ortalama bir fiyat verebiliriz.

Laptopu pilsiz kullanmak doğru mudur?

Dizüstü bilgisayarımızı pilsiz kullanmak çok doğru bir kullanım şekli değildir. Genel bilgi “pil kullandıkça ömrü tükenir” şeklindedir. Doğrudur pil kullandıkça ömrü biter ve daha az sürelerde kullanılır olmaya başlar. Fakat kullanıcıların unuttuğu bir nokta şudur; “kullanılmayan pil de bekledikçe kullanılmaz hale gelecektir.”
Bizim önerimiz çekmecede bekleyip öleceğine , son nefesine kadar bilgisayarınızın işi görerek ölsün.

Bilgisayarın pilsiz kullanımı sırasında ani elektrik kesintisi veya kaza ile laptop adaptörünün çıkması durumu cihazın ihtiyacı olan elektriğin aniden kesilmesine sebep olacaktır. Ani elektrik kesintisi bilgisayarın birçok parçasına zarar verecektir. Bu parçalar içinde en önemlisi olan HDD bu kesintilerden en çok etkilenen parçadır. HDD elektrik kesintilerine maruz kaldıkça yorulur ve sürekli yavaşlamaya sebep olur. Daha kötüsü hdd arızalanması durumunda bütün önemli dosyalarınız kaybolur.