Adresten alma , adrese bırakma uygulamamız

Mesai saatlerinde 0216 255 10 06 ‘dan iletişime geçebilirsiniz.
Mesai saatleri dışında ise 05337044543 den veya 05308565482 den bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Mesai saatlerimiz birbiri ile çakışıyorsa bir türlü dükkanımız açıkken bizi yakalayamıyorsanız motosikletli kurye ile cihazınızı adresinizden aldırıp işlemlerinin ardından tekrar adresinize bırakabiliriz. İstanbul içinde adresten alma ve adrese bırakma bilgisayar servis sürecimiz şu şekilde ilerliyor.

Ön görüşme

  • WhatsApp numaralarımız üzerinden görüntülü şekilde görüşerek sorununuz için ön bilgi alışverişinde bulunuyoruz.

Sizin için de uygunsa görüntülü konuşma ile sorununuzu anlayıp çözüm üretip üretemeyeceğimiz konusunda bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Bazı eski cihazlar müdahaleye değmeyebiliyoruz. Veya bazen basit bir sorun için hızlıca size çözüm üretebiliyoruz. Bu durumda göndermenize gerek kalmayabilir. Eğer sorununuza çözüm üretilebilecek gibi ise bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

Servis Kaydı

  • Cihazınız ile ilgili tamir süreci ücretlendirme gibi konular için ön onayınızı aldıktan sonra servis kaydı oluşturmak ve kuryemizi yönlendirmek için adres ve konum bilgisi istiyoruz.
ADRESTEN ALMA SERVİS KAYDI
Teknik Servis Kaydınız oluşturulur

İlk aşamadaki bilgi alışverişinden sonra iletişim bilgilerinizle beraber cihazın servis kaydı oluşturulur. Cihazın beraberinde göndereceğiniz aksesuarları not alıyoruz. Marka model bilgisi ve sorununuzu sisteme kaydediyoruz. Servis kaydı ile size bir kısa mesaj gönderilir. Bu SMS içerisinde cihazın durumunu takip edebileceğiniz , ek bilgi girebileceğiniz ve ödeme yapabileceğiniz bir bağlantı mevcuttur.

Kurye gelip alıyor

  • Adresinizden motosikletli kurye ile teslim alıyoruz.

Kendi kuryeniz varsa onunla da gönderebilirsiniz. Biz banabi kurye ile çalışıyoruz. Hiç sorun yaşamadık. Kayıtlı bir şekilde adresten alıp adrese getiriyorlar. Dizüstü bilgisayarlar çok büyük olmadığı için motosiklet bagajında güvenle taşınabiliyor. Kurye gönderi muhteviyatını bileceği için daha da özen gösterecektir. Gelecek arkadaş sadece kuryelik yaptığı için teknik konularda sorularınıza cevap veremeyecektir. Onun görevi sadece cihazı bize ulaştırmak olacaktır.

Servis takibi

  • Gönderdiğimiz bağlantıya tıklayarak servisinizin hangi aşamada olduğunu takip edebiliri , bilgi ekleyebilirsiniz.

Cihazınızın servis kaydını oluşturduğumuzda size resimdeki gibi bir sms gelecektir. Alttaki bağlantıya tıklayarak servisteki cihazın durumunu takip edebileceğiniz arayüze ulaşabilirsiniz. Eklemek istediğiniz bilgileri ekleyebilir ve işlem sonunda bu ekran dan ödeme yapabilirsiniz.

Telefonunuza gönderdiğimiz kısa mesaj ile cihazın durumunu takip edebilirsiniz. Eklemek istediğiniz bir bilgi varsa ekleyebilirsiniz. Yapılan işlemleri takılan parçaların marka model bilgisine ulaşabilirsiniz.

Son kontrol

  • Cihazın işlemleri tamamlandığında yine sizi görüntülü arama bilgilendiriyoruz ve sorularınızı cevaplıyoruz.

Görüntülü görüşme için müsaitseniz sizi görüntülü arıyoruz. Cihazın sorununun çözülüp çözülmediğini beraber kontrol ediyoruz. Gözünüze veya aklınıza takılan bir sorun olursa onun için de çözüme gidiyoruz.

Ödeme

  • Ek bir isteğiniz yoksa gönderdiğimiz bağlantıdan kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Telefonunuza gelen sms deki bağlantıdan kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Bir çok banka kartına taksit imkanımız var. 2-3 taksit ile ödeme yapabilirsiniz.

Geri gönderim

  • Ödemeniz alındıktan sonra kurye ile yine adresinize cihazı gönderiyoruz.

Ödeme tamamlandıktan sonra cihazınızı tekrar kuryemize teslim ediyoruz. Bazı anakart arızaları veya menteşe tamiri gibi durumlar dışında bu süreç en fazla 4-5 saat sürecektir.


Koliva Bilgisayar servisi olarak Türkiyenin her yerinden kargo ile cihaz kabul ediyoruz. Cihazınızı kargo ile göndermeden önce bilgisayarcı ekibimize cihazın birkaç fotoğrafını ve sorununuzu whastapp üzerinden gönderir misiniz?