Laptop Ekran Görüntü Problemleri

Laptop çalışıyor ama görüntü yok.

“Aslında Bilgisayarınız çalışmıyor. “
Dizüstü bilgisayarınızı çalıştırmak istediğiniz led göstergeleri yanıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor ise bunun birkaç farklı sebebi olabilir.

Hemen tıklayıp  0533 704 45 43  Whatsapp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Ümraniye çarşı cumartesi pazarı kurulan caddede bilgisayar servis hizmeti veriyoruz.

0216 481 49 50
0216 481 5 481

bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor dediniz , biz de cevapladık 🙂

Laptopların yaygın kullanımı, zaman zaman sorunlara da neden olabilir. Bu sorunlardan biri de laptopun çalışıyor olmasına rağmen ekranında görüntü olmamasıdır. Bu sorun, birçok farklı nedenle ortaya çıkabilir ve çözümü için farklı yöntemler kullanılabilir. Bu makalede, “laptop çalışıyor ama görüntü yok” sorunuyla karşılaşanlar için teknik tavsiyeler sunulacak.

Gerekli süre: 1 dakika

Bilgisayar görüntü vermiyorsa deneyebilirsiniz,

 1. Bilgisayarınızın içinde kötü niyetli elektrik yüklenmiş olabilir. 🙂 

  Çözüm olarak cihazınızın elektrik ile bağlantısını sökerek üzerindeki bataryasını da çıkarınız. Cihazınızın enerji alacak hiç bir noktası kalmadı. Bu durumda iken bilgisayarı açmak için kullandığınız power butonuna 8-10 kere basarak içindeki elektriği boşaltınız. Sonrasında pilsiz şekilde cihazınızı şarj aleti ile çalıştırmayı deneyin. Çalışırsa pili de takabilirsiniz.

 2. Ram deneyin

  Ramlari sökebiliyorsanız ramleri sökerek kurşun kalem silgisi ile temizleyerek tekrar takınız. Görüntü gelebilir.

 3. Ekran kartı arızası

  Cihazının ekran kartı çipseti arızlanmış olabilir. Onarımı için teknik servisimize gelmeniz gerekmektedir.

 4. Anakart arızası

  Cihazınızın anakart üzerinde besleme entegreleri veya konu ilgili farklı devreler zarar görmüş olabilir. Cihazınızın teknik servisimize gelmesi gerekmektedir.

 5. Pilin Şarjının Bitmiş Olması

  Laptopun pilinin şarjının bitmiş olması, ekranın görüntüsünü kaybetmesine neden olabilir. Bu nedenle ilk olarak pilin şarjının bitip bitmediği kontrol edilmelidir. Pilin şarjının bittiği durumda, laptopun şarj cihazına bağlanarak şarj edilmesi gerekmektedir.

 6. Harici Monitör Bağlı Olabilir

  Laptopun ekranında görüntü olmamasının bir diğer nedeni, harici bir monitör bağlı olmasıdır. Bu durumda, laptopun ekranı yerine harici monitörden görüntü alınır. Harici monitör bağlıysa, monitör bağlantısı çıkarılarak tekrar denenebilir.

 7. Harici Monitör Bağlı Olabilir

  Laptopun ekranında görüntü olmamasının bir diğer nedeni, harici bir monitör bağlı olmasıdır. Bu durumda, laptopun ekranı yerine harici monitörden görüntü alınır. Harici monitör bağlıysa, monitör bağlantısı çıkarılarak tekrar denenebilir.

 8. Ekran Aydınlatması Kapalı Olabilir

  Laptopun ekran aydınlatması kapalıysa, ekranda görüntü olmaz. Bu durumda ekran aydınlatması açılmalıdır. Laptopun klavyesinde genellikle “Fn” tuşu ve bir “ayar” tuşu bulunur. Ayar tuşuna basılırken, Fn tuşuna basılı tutulursa, ekran aydınlatması açılabilir.

 9. Sistem Dosyaları Bozuk Olabilir

  Laptopun ekranında görüntü olmamasının bir diğer nedeni, sistem dosyalarının bozuk olmasıdır. Bu durumda, Windows işletim sistemi yükleme CD’si kullanılarak, sistem dosyaları tamir edilebilir. Yükleme CD’si takıldıktan sonra bilgisayar açılır ve sistem dosyalarının tamir edilmesi seçeneği seçilir.

 10. BIOS Ayarları Değiştirilmiş Olabilir

  Laptopun BIOS ayarları, ekranın görüntüsü için önemlidir. BIOS ayarları değiştirilmişse, ekran görüntüsü alınamayabilir. Bu durumda, laptopun BIOS ayarlarına erişmek için genellikle “F2” veya “Delete” tuşları kullanılır. BIOS ayarları, varsayılan ayarlara geri döndürülerek sorun çözülebilir.