Laptop ısınma problemi

0533 704 45 43   Hemen whatsapp üzerinden bilgi alışverişinde bulunabiliriz.

Laptopunuz çok fazla ısınmaya başladı ve oyunlarda FPS düşüyorsa acil olarak termal temizlik ihtiyacınız var demektir!!

Bilgisayarınızın soğutmak için sürekli çalışan fanlar hava akımını sağlarken aynı zamanda hava giriş kanallarından içeriye tozları elektrikli süpürge gibi çeker. Zamanla bu tozlar birikir ve süngerimsi bir kütle haline gelir.  Hava çıkış kanalları bu kütle ile kapanırsa sıcak hava dışarıya atılamaz  ve soğutma zor bir hal alır. Sürekli içeride sıcak hava döner ve cihazın daha fazla ısınmasına sebep olur. İşlemci fanları sıcak hava arttıkça daha performanslı dönmek için programlanmıştır. Bu durum cihazını ısındıkça daha hızlı dönen fanlarınızın ömrünü kısaltacaktır. Bir süre sonra fanlar ses yapmaya ve hatta temizlik yapılsa bile yeterli soğutmamaya başlayacaktır.


Koliva Bilgisayar olarak dizüstü veya masaüstü bilgisayarınıza 6-8 aylık aralıklarda termal temizlik tavsiye ediyoruz. Ev ortamında kullanılan bilgisayarların için yılda 1 kez yapmak yeterli olabilir.

Termal elemanlarınızın (fanlar – soğutucu bakırlar) temizliği yapıldıktan sonra soğutulacak elemanlar ile soğutucu bakır arasına yüksek kaliteli termal macun sürerek en verimlik soğutma için mükemmel teması sağlıyoruz.

Koliva Bilgisayar Ümraniye Bilgisayar Servisi
Cihazınızın termal temizlik fiyatını öğrenmek için alt kasanın fotoğraflarını  whatsapp üzerinden 0533 704 45 43 e gönderebilirsiniz.

Bilgisayar teknik servisi adresimiz.

İstiklal Mahallesi Marmara Caddesi 9 – B Ümraniye İstanbul
0216 481 49 50    0216 481 5 481

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.