Ekran kartı alan yerler,

0533 704 45 43  Hemen whatsapp üzerinden marka model fotoğraf ve bilgi gönderip fiyat isteyebilirsiniz…

7/24 yazabilirsiniz, ilk fırsatta cevaplayacağız.

Minin ekran kartı alıyoruz fakat;

Mining de kullanılan veya bios yazılan ekran kartını belirtirseniz ürün testi esnasında iki taraf içinde zaman kaybı olmaz daha sağlıklı fiyat verebiliriz.

 Ekran kartı neye göre fiyatlandırırsınız

Ekran kartı fiyatları dönem dönem değişmektedir. Örneğin geçtiğimiz zamanlarda madencilik bakımı yüzünden ekran kartı fiyatları çok arttı ve ekran kartları piyasada bulunmaz oldu. Bu dönemlerde ekran kartları daha değerliydi ama şu anda bir çok ekran kartına kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Çünkü madencilik işinden vazgeçip eski ekran kartlarını ikinci el olarak satmak isteyenler ekran kartlarını ucuz fiyatlara satarak ve ekran kartı fiyatlarının daha ulaşılabilir seviyelere inmesini sağladılar. Bu durum piyasadaki kalitesiz ekran kartı sayısını artırdığı gibi piyasada uygun ve ulaşılabilir ekran kartı sayısını artırdı . Yani durumun hem artıları hem eksileri oldu.

Ekran kartı alım satım

Biz ekran kartı satın alırken fiyatını şu şekilde değerlendiriyoruz. Sizin elinizdeki ekran kartı kutusunda hatta hiç toz olmamış tertemiz olabilir. Bu ekran kartınızın sıfır olduğu anlamına gelmez. Ekran kartınız fatura tarihi kadar eskidir ve ikinci eldir. Bu karta sıfır değil kullanılmamış ikinci el veya az kullanılmış ikinci el demek daha doğru olacaktır.

Ekran kartı satmak için fiyat belirleme

Ekran kartlarını ikinci el satış sitelerindeki problemsiz ve ucuz olup halen daha satılmamış olan ekran kartlarına kıyasla fiyatlandıramayız. Örneğin 500 TL fiyat verilmiş fakat bir aydır satılamamış bir ekran kartını bizim sizden 500 TL’ye almamızı beklemeyin. Çünkü zaten satıcı bunu 500 TL’ye bir aydır satamamış. Demekki daha altında bir fiyatla satmak gerekiyor ve dolayısıyla biz de kâr edeceğimiz için bu rakamın daha altında sizden alabiliriz. Yani internetteki fiyatlara bakarak benim ekran kartımın piyasası budur demek açıkçası her zaman doğru değil.