Apple Macbook Air – Macbook Pro menteşe sorunu.

0533 704 45 43 Macbook menteşe sorununuz için hemen whatsapp üzerinden cihazın fotoğraflarını ve durumu anlatan video gönderip bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Macbook ekranım zor açılıyor neden?

Apple macbook air veya macbook pro bilgisayarınızın menteleşeri ( aşırı sıcak ortamlarda kullanınca veya cihazınız çok fazla ısınınca ) bakımsızlıktan sertleşebilir. Sert menteşeler cihazı açarken ekran çerçevesine ve alt kasaya basınç uygulayabilir. Bu şekilde açma kapamalara devam ederseniz cihazınızın plastik kısımları kırılabilir, metal kısımları eğilip deforme olabilir.

Menteşelerin sertliği nasıl bir zarar verebilir?

Eğer menteşeleriniz sertleşmeye başladı ise kırılmadan servisimize gelerek menteşe kalibrasyonu yaptırabilirsiniz. Menteşe ayarı için gecikirseniz menteşe köklerinin cihaza vidalandığı kısımdaki vidalar kırılabilir ve kırıldıktan sonra metal parçalar anakart üzerine sürtünerek anakart üzerinde kısa devre ile kalıcı veya onarılamayan arızalara yol açabilir.

Menteşe ayarı ne sürelerde yapılmalı?

Altı ayda bir ( en fazla yılda bir ) fan bakımı için cihazınızı getirmenizi öneririz.
Böylece cihazınızdaki kondisyon bozan ısınmaların önüne geçebilirsiniz. Performas kaybını önlersiniz. Isınmadan kaynaklı arızaları ortadan kaldırarak cihazın ömrünü uzatırsınız. Isınarak menteşelerin kuruması ve sertleşmesinin de önüne geçmiş olursunuz.
Menteşe bakımı ile de olası kırılma ve kasa deformasyonlarının önüne geçmiş olursunuz.

Macbook menteşe tamiri
Macbook menteşe tamiri

Macbook menteşe tamiri fiyatı için bizimle irtibata geçebilirsiniz.